مزرعه شاهزاده سعودی بچه پولدارها اینستاگرام

مزرعه: شاهزاده سعودی بچه پولدارها اینستاگرام حیوانات عربستانی دختران جوانان فرزند زندگی خودرو تصویر

گت بلاگز اخبار کنکور و دانشگاه نخستین دوره پرداخت ارز دانشجویی سال 97 از فردا ، ارز دانشجویی در چه شرایطی پرداخت می‌شود؟

رییس شرکت امور دانشجویان وزارت علوم از تایید گواهی نخستین سری دانشجویان متقاضی ارز خبر داد و گفت: بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده است در امسال هر دو هفته یکبا

نخستین دوره پرداخت ارز دانشجویی سال 97 از فردا ، ارز دانشجویی در چه شرایطی پرداخت می‌شود؟

ارز دانشجویی در چه شرایطی پرداخت می شود؟ / نخستین دوره پرداخت ارز دانشجویی سال 97 از فردا

عبارات مهم : دریافت

رییس شرکت امور دانشجویان وزارت علوم از تایید گواهی نخستین سری دانشجویان متقاضی ارز خبر داد و گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده است در امسال هر دو هفته یکبار مدارک 1000 دانشجوی متقاضی دریافت ارز بررسی خواهد شد و این ظرفیت قابل زیاد کردن است.

ایسنا نوشت:مجتبی صدیقی رییس شرکت امور دانشجویان وزارت علوم ضمن بیان این مطلب به آمار دانشجویان مشغول تحصیل در خارج از کشور اشاره کرد و افزود: آمار مستند و دقیقی از دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور وجود ندارد چون مستندات ما معمولا آمارهایی است که نمایندگان جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در خارج از کشور ثبت و به ما اعلام می کنند. به همین علت بخشی از دانشجویان به خاص دانشجویانی که در از پدر و مادرهای ایرانی در خارج از کشور بدنیا آمده اند ممکن است مراجعه ای به این نمایندگان نداشته باشند ولی بر اساس حدس حدود 70 تا 89 هزار دانشجوی ایرانی مشغول به تحصیل در خارج از کشور وجود دارد.

وی همچنین در خصوص آخرین روند صدور ارز دانشجویی با توجه به تحولات ارزی اخیر کشور نیز گفت: در سال گذشته 15 هزار نفر از دانشجویان مشغول به تحصیل در خارج از کشوربر اساس بخشنامه بانک مرکزی در خارج از کشورارز دریافت می کردند که این آمار در سال های قبل زیاد بود ولی هر چه فاصله ارز بانکی، دولتی و بانکی زیاد می شد تعداد نیز زیاد می شد و بالعکس. با توجه به سیاست دولت این آمار در امسال زیاد نیز خواهد شد.

نخستین دوره پرداخت ارز دانشجویی سال 97 از فردا ، ارز دانشجویی در چه شرایطی پرداخت می‌شود؟

دکتر صدیقی همچنین تاکید کرد:در چارچوب سیاست تازه دولت و بخشنامه اعلامی بانک مرکزی، به ازای هر دانشجوی مشغول به تحصیل در خارج از کشور ماهیانه 1000 دلار و به هر نفر همراه دانشجو نیز 500 دلار ارز به عنوان هزینه آینده نگری شده است است و تا سقف 15 هزار دلار نیز شهریه جهت دانشجویان آینده نگری شده است که بر اساس گواهی و تایید دانشگاه به وسیله بانک های عامل پرداخت می شود.

حذف مراجعه حضوری دانشجویان متقاضی ارز

رییس شرکت امور دانشجویان وزارت علوم از تایید گواهی نخستین سری دانشجویان متقاضی ارز خبر داد و گفت: بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده است در امسال هر دو هفته یکبا

معاون وزیر علوم که در برنامه بخش خبری ساعت ۲۰ شبکه چهار سیما سخن می گفت، ادامه داد: ما در شرکت امور دانشجویان به دنبال این بودیم که از مراجعات حضوری در این شرکت پرهیز شود و در شرایط فعلی دانشجویانی که درخواست ارز دارند نیاز به مراجعه حضوری آنها نیست. بلکه آنها می توانند مدارک مشمول بر گواهی اشتغال به تحصیل، تصویر ویزای دانشجویی و برگ ورود به خروج کشور را در سامانه شرکت بارگذاری می کند و همزمان برگه اشتغال به تحصیل را در سایت وزارت خارجه(تاک) بارگذاری و نمایندگی جمهوری اسلامی این گواهی را تایید می کند. بعد از بررسی اعتبار دانشگاه مدارک آنها تایید می شود و کد رهگیری را به دانشجو اعلام می شود و با توجه به اینکه دانشجویان در مواقع تقاضا کد بانکی خود را اعلامی می کنند می تواند در شهر مورد نظر ارز را دریافت کنند.

به گفته صدیقی، خوشبختانه نخستین سری دانشجویان تایید شده است جهت دریافت ارز، امروز به بانک های عامل اعلامی می شود و دانشجویان از فردا می توانند با مراجعه به بانک های عامل ارز خود را دریافت کنند. ضمن اینکه برنامه شرکت امور دانشجویان این است که هر دو هفته یکبار مدارک 1000 دانشجوی متقاضی دریافت ارز را بررسی کند و اگر درخواست ها زیاد باشد این ظرفیت نیز زیاد کردن خواهد یافت.

نخستین دوره پرداخت ارز دانشجویی سال 97 از فردا ، ارز دانشجویی در چه شرایطی پرداخت می‌شود؟

واژه های کلیدی: دریافت | دانشجویان | اخبار کنکور و دانشگاه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz